Příběh potravin 2024

Už se na vás moc těšíme v sobotu 8. června 2024. Dvoudenní populárně naučná stezka „Věda na polích a ve stájích – Příběh potravin“ se koná jednou za rok, vždy v červnu. Páteční program je určen pro žáky I. stupně základních škol a sobotní program pro širokou veřejnost. Naučnou stezku organizuje Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i., Selgen a.s. a Česká zemědělská univerzita. Cílem stezky je přispět k celkové osvětě mladé generace a hravou formou přitáhnout pozornost dětí k základním informacím o běžných hospodářských zvířatech.

vnpv_10_6_poster_2024-page-001

PŘÍBĚH POTRAVIN 2023

Populárně naučná stezka „Věda na polích a ve stájích – Příběh potravin“ se koná jednou za rok, vždy v červnu. Jedenáctý ročník Příběhu potravin“, který každoročně pořádá Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i. ve spolupořadatelství se společností Selgen, a.s. a Českou zemědělskou univerzitou v Praze se v letošním roce opět vydařil.

Naučná stezka byla koncipována jako dvoudenní akce. Pátek 9. června na farmě v Netlukách a v sobotu 10. června 2023 na 22 stanovištích v Netlukách.

9_6_2023-pribeh-potravin-scaled

Páteční program byl vyhrazen žákům prvního stupně základních škol na farmě v Netlukách a políčkách České zemědělské univerzity, sobotní program v Netlukách pro širokou veřejnost, především rodiny s dětmi.

Pátečního programu naučné stezky se zúčastnilo 406 žáků v doprovodu 40 učitelů z pražských základních škol a Středočeského kraje. Žáci si své znalosti ověřili v cíli naučné stezky ve vědomostním testu.

10_6_2023-pribeh-potravin-scaled

Sobotní naučnou stezku pro širokou veřejnost s tradiční poznávací a vědomostní soutěží navštívilo 593 školních a předškolních dětí v doprovodu rodičů, prarodičů, přišly i maminky s kočárky, skupiny cykloturistů, celkem téměř 2440 účastníků.

____________________________________________________________________________________________________

Díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství, Odboru precizního zemědělství, výzkumu a vzdělávání a díky dalším 26 partnerům, sponzorům, získal každý dětský účastník naučné stezky za správně vyplněnou křížovku odměnu.

DĚKUJEME!

veda-2023_partneri-1-1024x724

 

pribeh_potravin_2023

 

 

VIDEO PŘÍBĚH POTRAVIN 2023

Celý příspěvek

Opět po roce pro Vás připravujeme naučnou stezku v Netlukách!

vnpv_9-a-10_6_poster_2023Již 11. ročník naučné stezky bude opět koncipován jako dvoudenní akce. Páteční program bude vyhrazen pro první stupeň základních škol na farmě v Netlukách a políčkách České zemědělské univerzity, sobotní program pro širokou veřejnost, především rodiny s dětmi, v Netlukách.

Na co se letos můžete těšit? Na políčkách vás čeká vločkování, chmelový stánek a zjistíte na co je dobrý ječmen. Na Malé farmě zvířátka, včelaři, mazlení s králíčky, malování kraslic, na Louce opět ukázky zemědělské techniky, v Hale se dozvíte, zda kráva víc prdí nebo krká, poznáte příběh mléka a seznámíte se s druhy drůbeže a zkusíte si malování husím brkem. Jízdy na koni a prohlídky Jelení farmy. A nakonec v cíli koutek pro nejmenší, občerstvení a odměna za vyplněný test.

Naší snahou je každý ročník ještě více zpopularizovat a přitáhnout tak pozornost celých rodin, pracujeme neustále na zlepšování konceptu celého programu.

Aktuality sledujte také na facebookové stránce Příběhu potravin.

Kdy?

PÁTEK 9. června 2023

pro žáky prvního stupně základních škol

veda_pozvanka_2023_verejnost1-page-002

 

SOBOTA 10. června 2023   9:00 – 15:00

pro širokou veřejnost, především rodiny s dětmi

 

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Za celý organizační tým

Ilona Bečková